NATIVARO API dokumentácia

Api pre Advertiserov/vydavateľov obsahu

Automatické pridávanie článkov na propagáciu

Zautomatizované nahrávanie článkov do systému NATIVARO je možné pomocou rss feedu.

(Odporúčame vytvoriť nový rss feed, ktorý bude obsahovať len články na propagáciu.)

Štruktúra feedu vzor:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?><rss version="2.0"xmlns:content="http://purl.org/rss/1.0/modules/content/"xmlns:wfw="http://wellformedweb.org/CommentAPI/"xmlns:dc="http://purl.org/dc/elements/1.1/"xmlns:atom="http://www.w3.org/2005/Atom"xmlns:sy="http://purl.org/rss/1.0/modules/syndication/"xmlns:slash="http://purl.org/rss/1.0/modules/slash/"><channel><title>VIP Recept - Feed</title><lastBuildDate>Fri, 12 Apr 2019 12:14:17 +0000</lastBuildDate><item><title>Pravá křupavá lahůdka &#8211; Grilled Cheese Sandwich po domácku</title><link>https://viprecept.cz/grilled-cheese-sandwich/</link><pubDate>Fri, 12 Apr 2019 12:14:17 +0000</pubDate><description><![CDATA[Došly vám nápady na běžnou svačinu? Potřebujete něco jednoduché, co si můžete vzít do ruky? Dva plátky chleba, mezi nimi šunka, sýr, zelenina a jiné druhy náplní. Sendvič je skvělá alternativa, když nemáte čas nebo chuť na velký oběd nebo večeři. Navíc se dá snadno vzít kamkoliv s sebou. Grilovaný cheese sandwich je opravdová delikatesa [&#8230;]]]></description><gmimage>https://viprecept.cz/wp-content/uploads/sites/11/2019/04/retina.jpg</gmimage><gmmessages><gmmessage><![CDATA[]]></gmmessage><gmmessages></channel></rss>

Štruktúra feedu popis:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?><rss version="2.0"xmlns:content="http://purl.org/rss/1.0/modules/content/"xmlns:wfw="http://wellformedweb.org/CommentAPI/"xmlns:dc="http://purl.org/dc/elements/1.1/"xmlns:atom="http://www.w3.org/2005/Atom"xmlns:sy="http://purl.org/rss/1.0/modules/syndication/"xmlns:slash="http://purl.org/rss/1.0/modules/slash/"><channel><title>{TITLE FEEDU}</title><lastBuildDate>{DÁTUM POSLEDNEJ AKUTALIZÁCIE FEEDU}</lastBuildDate><item><title>{TITLE ČLÁNKU}</title><link>{URL ČLÁNKU}</link><pubDate>{DÁTUM PUBLIKOVANIA ČLÁNKU}</pubDate><description><![CDATA[{POPIS ČLÁNKU}]]></description><gmimage>{URL ADRESA PREZENČNÉHO OBRÁZKA}</gmimage><gmmessages><gmmessage><![CDATA[{NÁVRH SPRÁVY PRE PARTNEROV}]]></gmmessage><gmmessages></channel></rss>

Feed je aktualizovaný každých 15 minút.

Na sprístupnenie API a pridanie Vášho feedu do platformy NATIVARO, nás kontaktujte na api@nativaro.sk

Pozastavenie propagácie článku

Automatické pozastavenie zobrazovania článku v dashboarde partnerov je možné pridaním “tagu” do rss feedu k danej “item”  s hodnotou “0“.

<disable>0</disable>
Automatické filtrovanie obsahu podľa výnosu

NATIVARO ponúka automatické filtrovanie obsahu podľa výšky konverzie článku.

Pre určenie konverzie článku využíva Google Analytics API.

NATIVARO ráta výšku výnosu článku pre daného Influencera a podľa toho určuje či daný Influencer má možnosť článok propagovať.

Pre výpočet sú využité dimenzie a metriky:

ga:landingPagePathga:total
PublisherRevenuePer1000Sessions

Dané filtrovanie je možné využiť ak sa jedná o propagáciu celého magazínu, prípadne nejakej väčšej sekcie webu.

Pre funkčnosť je potreba prideliť práva v Google Analytics na e-mail nativarosk@gmail.com

Pre implementáciu je potreba nás kontaktovať na api@nativaro.sk

Api pre Influencerov

Feed pre použitie v externých službách

NATIVARO ponúka výstupný rss feed, ktorý obsahuje ponuku článkov z dashboardu daného partnera. Daný feed je možné použiť ako vstup do rôznych nástrojov, ako sú Hootsuite, Postplanner, Buffer a ďalšie.

Feed povoľujeme na základe individuálneho posúdenia.

Pre viac informácií nás kontaktujte na api@nativaro.sk

Nenašli ste čo hľadáte?

Napíšte nám pomocou kontaktného formulára alebo na info@nativaro.sk